Ligue 1

Lille nuk ndalet, Burak Yilmaz dygolësh ndaj Lensit

Skuadra e Lilles vetëm 180 minuta larg titullit kampion në Francë, që do të ishte i katërti në historinë e këtij klubi. Në javën e 36-të të Ligue 1, kryesuesit mposhtën 0-3 Lensin, duke shkuar +4 nga PSG, që luan të dielën në fushën Rennes.

Në “Stade Bollaert-Delelis” futbollitët e Lilles dominuan në çdo drejtim, duke e mbyllur praktikisht ndeshjen që në pjesën e parë më golat e Burak Yilmaz, me sulmuesin turk që e gjeti rrugën e rrjetës në minutat 4’ dhe 40’. Në fakt, për miqtë u bë gjithçka më e lehtë në minutën e 35-të, kur Michelin u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, duke I lënë të tijtë në inferioritet numerik.

Në pjesën e dytë, Lille realizoi edhe të tretin me David, duke e fituar krejt takimin me rezultatin e thellë 0-3. Nëse fiton edhe dy takimet e mbetura ndaj Saint Ettiene dhe Angers, Lille do të zbresë nga froni i kampionit PSG-në.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency