Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Lille shkatërron Troyes dhe ngjitet në zonën europiane

Lille e ka mbyllur me një super fitore raundin e 19-të të Ligue 1 ndaj Troyes.

Skuadra e Fonseca fitoi me rezultatin 5-1 ndaj ekipit të Kisnorbo, në një sfidë që e dominoi të gjithën.

Seria e golave për vendasit nisi në minutën e 16’ me Bayo, ndërsa në minutën e 45+2’ David realizoi golin e dytë për Lille.

Në pjesën e dytë të takimit Bayo do të gjente sërish rrugën drejt rrjetës, më saktë në minutën e 47’, duke shënuar golin e tretë për ekipin e tij.

Troyes tentuan të përgjigjen dhe mundën që të shënonin me Balde në minutën e 65’, por nuk shkuan më shumë se aq.

Ndërkohë Lille do të realizonte edhe dy gola të tjerë me Virginius në minutën e 75’ dhe David që në minutën e 88’ realizoi golin e pestë për ekipin e tij dhe të dytin personal.

Pas këtij raundi Lille ngjitet momentalisht në vend të pestë me 34 pikë, që është edhe pozicioni i fundi në Ligue 1 që të lejon pjesëmarrjen në kupat e Europës, ndërsa Troyes qëndron në vend të 14-të me 18 pikë.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...