Sport

Limani “firmos” suksesin e parë në MMA, 31 sekonda për të mundur serbin

Besnik Limani është një sportist nga Zajazi i Kërçovës, i cili nga viti 2005 është angazhuar në botën e sportit, duke u angazhuar në karrierën e KickBox. Sportisti i lindur në Vienë të Austrisë ka nisur një rrugëtim të ri, teksa javën e shkuar ka zhvilluar ndeshjen e parë në MMA, ku do të kërkojë që të nderojë flamurin kuqezi.

Pas 100 ndeshjes si kickboxier, Limani arriti që të marrë fitoren e parë në ndeshjen me sportistin serb Dalibor Balej. Në kategorinë nën 76kg, Limani ishte dominues absolut, duke mos e vënë në asnjë çast në diskutim triumfin e duke i mbyllur llogaritë që në raundin e parë pas vetëm 31 sekondash.

Një fitore që i hap udhën një karriere të re për Limanin, i cili për SuperSport është treguar i emocionuar që ka nisur një rrugëtim të ri, duke u treguar besimplotë se do të ketë të tjera suksese në vijim, në mënyrë që të nderojë akoma dhe më shumë ngjyrat kuqezi.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Arsenal
0
0
0
0
0
0
0
0
2Aston Villa
0
0
0
0
0
0
0
0
3AFC Bournemouth
0
0
0
0
0
0
0
0
4Brentford
0
0
0
0
0
0
0
0
5Brighton & Hove Albion
0
0
0
0
0
0
0
0
6Chelsea
0
0
0
0
0
0
0
0
7Crystal Palace
0
0
0
0
0
0
0
0
8Everton
0
0
0
0
0
0
0
0
9Fulham
0
0
0
0
0
0
0
0
10Leeds United
0
0
0
0
0
0
0
0
11Leicester City
0
0
0
0
0
0
0
0
12Liverpool
0
0
0
0
0
0
0
0
13Manchester City
0
0
0
0
0
0
0
0
14Manchester United
0
0
0
0
0
0
0
0
15Newcastle United
0
0
0
0
0
0
0
0
16Nottingham Forest
0
0
0
0
0
0
0
0
17Southampton
0
0
0
0
0
0
0
0
18Tottenham Hotspur
0
0
0
0
0
0
0
0
19West Ham United
0
0
0
0
0
0
0
0
20Wolverhampton Wanderers
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency