Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Lingard mbetet në Premier League, firmos me klubin e sapo-ngjitur

Jesse Lingard mbetet në Premier League. Sulmuesi anglez, të cilit i përfundoi kontrata me Manchester United, ka zgjedhur të vijojë karrierën te skuadra e sapo-ngjitur në elitën e futbollit, Nottingham Forest.

Futbollisti ka firmosur vetëm për një sezon me Nottingham, teksa mediat britanike bëjnë me dije se palët kanë një marrëveshje për rinovimin e kontratës, nëse skuadra do t’ia dalë të mbijetojë në Premier League.

Jesse Lingard kishte oferta nga klube të shumta, përfshi edhe Ëest Hamin, ku shkëlqeu dy vite më parë, por zgjodhi Nottingham, pasi dëshiron të luajë rregullisht, me shpresën e një ftese për në Botërorin e Katarit.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...