Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Lionel Messi “ngrin” bisedimet për rinovimin, “fërkojnë duart” te Barça

E ardhmja e Leo Messit mund të marrë një kthesë 180 gradë. Pavarësisht se PSG dukej se e kishte mbyllur rinovimin me “yllin” argjentinas, vjen vendimi befasues I “Pleshtit” për t’i ngrirë bisedimet. Madje flitet për një rikthim të mundshëm te Barcelona gjatë verës.

Që nga sot, synimi i Leo Messit është të mos vazhdojë kontratën me PSG-në dhe rrjedhimisht të mos rinovojë me skuadrën pariziene.

Sipas gazetarit spanjoll Gerard Romero, futbollisti argjentinas nuk është i sigurt nëse do të rinovojë kontratën me PSG-në dhe vazhdon të analizojë opsionet e tij për të ardhmen.

Fitorja në Botërorin e Katarit ka ndryshuar mendimin e futbollistit, i cili vlerëson lloje të tjera gjërash për të ardhmen e afërt.

 

 

 

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...