Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Lionel Messi rikrijon imazhin e Maradonës të “Meksikë 1986”

Ka imazhe që i përkasin historisë së sportit. Pamje ikonike që të gjithë ëndërrojnë t’i imitojnë një ditë. Kjo ndodhi me foton e Diego Armando Maradonës pas finales së Botërorit të “Meksikë 1986”. Në të, “El Diez” shfaqet duke mbajtur Kupën e Botës mes duarve ndërsa e mbajnë në krahë në stadiumin “Azteca”.

Dukej se ky imazh nuk do të përsëritej. Por Leo Messi gjithashtu arriti të fitojë një Kupë Bote si idhulli i tij dhe përjetësohet me kupën në duar, njësoj si Diego.

Në rastin “Pleshtit”, ishte miku i tij i madh, Kun Agüero, i cili nuk ngurroi ta hidhte mbi shpatulla dhe t’i bënte xhiron rreth fushës.

Agüero është shumë i afërt me Leo Messin. Të dy kanë ndarë të njëjtën trajektore që nga përfaqësueset e moshave të Argjentinës. “El Kun” ka ndarë dhomën gjatë ditëve të fundit me Leo Messin në Katar.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...