Futboll

Lionel Messi thyen rekordin e Cristiano Ronaldos, dueli vazhdon

Messi-Ronaldo, një duel i destinuar të zgjasë në përjetësi. Dy “yjet” e futbollit botëror vazhdojnë të dhurojnë spektakël në fushën e blertë e në këtë aspekt mbeten të pakonkurrueshëm. Edhe fansat në të gjithë botën janë të ndarë, gjysma janë me Messin e gjysma tjetër me Ronaldon. Konkurrojnë mes tyre për trofe dhe arritje individuale dhe kjo nuk ndodh vetëm si protagonist në tapetin e gjelbër.

“Ylli” Argjentinas, më 11 korrik fitoi trofenë e parë me përfaqësuesen bardhekaltër, Copa American. Madje ia doli ta ngrinte trofenë duke mposhtur Brazilin në shtëpinë e tij. Fotoja e publikuar nga Messi me kupën në duart, në dhomën e zhveshjes, ka arritur një rekord prej 20.7 milionë pëlqimesh në Instagram. Këto shifra e bëjnë postimin e Messit më të pëlqyerin në historinë e rrjeteve sociale me temë sportive, duke kaluar edhe 19.8 milionë pëlqimet që mori një postim i Cristiano Ronaldos në shenjë homazhi për Diego Armando Maradonën nëntorin e kaluar, pak ditë pas ndarjes nga jeta të legjendës së Argjentinës për shkak të arrestit kardiak.

Në gjuhën popullore do të thuhej janë “rrotë më rrotë”, çka tregon edhe një herë rivalitetin e madh që ekziston mes dy lojtarëve ndër më të mëdhenjtë që ka njohur historia e futbollit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency