Serie A

Lippi jep sinjale mbi pasuesin e Allegrit te Juventusi

Ish trajneri i Juventusit dhe Italisë Kampione Bote në vitin 2006, Marcelo Lippi pati një takim sot me Massimiliano Allegrin, ndërsa në dalje foli për mediat edhe për vendimin e drejtuesve për të mbyllur bashkëpunimin me këtë të fundit.

“Është mbyllur një cikël, për arsye që nuk i di ende. Drejtuesit vendosën kështu dhe nuk ka asgjë për të fantazuar. Emri i trajnerit të ri nuk ka dalë ende në skenë, por të mos harrojmë që ka ende kompeticione pa përfunduar”, tha Lippi.

Kaq mjaftoi që mediat italiane të aludojnë se trajneri i ardhshëm i Juventusit do të jetë njëri mes Maurizio Pochettinos dhe Maurizio Sarrit, trajnerë që aktualisht punojnë në Londër, njëri në stolin e Tottenhamit dhe i dytë në stolin e Chelseat.

Të dy këto skuadra kanë për të diskutuar finale Europiane, Tottenham në Champions përballë Liverpoolit dhe Chelsea në Europa League përballë Arsenalit, ndërsa më pas njëri prej tyre pritet të marrë drejtimin e bardhezinjve.

Pochettino ka paralajmëruar se pas finales së Championsit, do të largohet nga Tottenhami, pasi ka ardhur koha që të kërkojë motivime të reja, ndërsa Sarri nuk është se gëzon marrëdhënie të mira me drejtuesit e Chelseat dhe mund të shkarkohet pas finales së Europa Leagues.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency