IPKO Superliga

Liria kërkon korrigjimin e tabelës së renditjes

Vala Superliga sapo është mbyllur dhe ka dhënë verdiktet e sezonit, teksa mbeten vetëm për t’u luajtur dy sfidat e Play Out-it, për të përcaktuar përfundimisht përbërjen e kampionatit për sezonin e ardhshëm.

Në tabelën përfundimtare, Liria e Prizrenit është pozicionuar në vendin e 7, gjë që ka sjellë reagimin e drejtuesve të kësaj skuadre. Sipas tyre skuadra është renditur në vendin e 5-të dhe kërkojnë korrigjimi ne menjëhershëm të gabimit të bërë nga FFK-ja.

Rregullorja e thotë qartë që kur dy a më shumë skuadra kanë të njëjtën sasi pikësh, renditja përcaktohet nga bilanci i përballjeve direkte. Liria ka bilanc më të mirë se Feronikeli dhe Drenica, në përballjet direkte, skuadra me të cilat kanë të njëjtën sasi pikësh.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency