Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Lista e Anglisë për ndeshjet me Brazilin dhe Belgjikën, Southgate “propozon” dy risi

Trajneri i kombëtares së Anglisë, Gareth Southgate shpalli listën me lojtarët e grumbulluar për dy ndeshjet miqësore ndaj Brazilit dhe Belgjikës. Risia e teknikut 53-vjeçar është Jarred Branthwaite, mbrojtësi që aktivizohet me Evertonin në Premier League, si dhe Anthony Gordon, sulmuesi i Newcastle.

Lexo edhe:

Kjo dyshe grumbullohet për herë të parë me “tre luanët” teksa trajneri Southgate po studion alternativat në prag të Euro 2024. Pjesa tjetër nuk ka surpriza teksa në listë nuk mungon edhe sulmuesi i sapo kthyer nga pezullimi për baste, Ivan Toney.

Lista e Anglisë:

Portierë: Sam Johnstone (Crystal Palace), Jordan Pickford (Everton), Aaron Ramsdale (Arsenal).

Mbrojtës: Jarrad Branthwaite (Everton), Ben Chilwell (Chelsea), Lewis Dunk (Brighton), Joe Gomez (Liverpool), Ezri Konsa (Aston Villa), Harry Maguire (Manchester United), John Stones (Manchester City), Kyle Walker (Manchester City).

Mesfushorë: Jude Bellingham (Real Madrid), Conor Gallagher (Chelsea), Jordan Henderson (Ajax), James Maddison (Tottenham), Declan Rice (Arsenal).

Sulmues: Jarrod Bowen (West Ham), Phil Foden (Manchester City), Anthony Gordon (Newcastle United), Harry Kane (Bayern Munich), Cole Palmer (Chelsea), Marcus Rashford (Manchester United), Bukayo Saka (Arsenal), Ivan Toney (Brentford), Ollie Watkins (Aston Villa).

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Futboll

Kapiteni i kombëtares së Argjentinës, Lionel Messi, ka pasur këtë të hënë, përpara seancës së dytë stërvitore në Atlanta të “Albicelestes”, e cila po...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...