Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Lista e Brazilit për Katar 2022, Dani Alves vendos rekord të ri

BELO HORIZONTE, BRAZIL - JULY 02: Lionel Messi of Argentina fights for the ball with Dani Alves of Brazil during the Copa America Brazil 2019 Semi Final match between Brazil and Argentina at Mineirao Stadium on July 02, 2019 in Belo Horizonte, Brazil. (Photo by Juliana Flister/Getty Images)

Rekord i ri për Dani Alves.

Në moshën 39-vjeçare, mbrojtësi i Pumas kaloi rekordin e Djalma Santos (37 vjeç në 1966) dhe u bë futbollisti më i vjetër brazilian që thirret në një Kupë Botërore.

Tite do të mund të mbështetet edhe te 38-vjeçari Thiago Silva, qendërmbrojtësi i Chelsea-t, i cili megjithatë mbetet prapa Dani Alves në këtë rekord.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...