Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Lista e Championsit, gafë e pafalshme e skuadrës së lojtarit të Kombëtares Shqiptare

Royal Antwerp, skuadër ku luan sulmuesi anësor i Kombëtares Shqiptare, Arbnor Muja, bën një gabim të pafalshëm administrativ, duke lënë aksidentalisht jashtë listës për fazën e grupeve të Championsit mbrojtësin amerikan, Sam Vines.

Dhe të mendosh që lojtari i përfaqësueses së Shteteve të Bashkuara të Amerikës ishte element kyç në eliminimin e AEK-ut të Athinës në play off-in e Championsit.

Një gafë e pafalshme, që do ta detyrojë ish-futbollistin e MLS-së t’i ndjekë nga tribuna gjashtë sfidat e fazës së grupeve të kompeticionit më të rëndësishëm për klube.

Lexoni edhe:

Është thjesht për të ardhur keq që 24-vjeçari nuk do të mund të luajë në Champions për një arsye kaq banale, veçanërisht duke pasur parasysh se humbi pothuajse gjithë sezonin 2022/23 për shkak të lëndimit, madje edhe pjesëmarrjen në Kupën e Botës, në Katar.

“Çfarë mund të them për këtë? Nuk vepruam si duhet. Wines ishte pjesë e listës. Ne bëmë një gabim dhe nuk mund të korrigjohet”, tha trajneri i Antwerpit, Mark Van Bommel.

“Si e ka pritur Vines këtë gafë? Epo… Të gjithë duan të jenë në atë listë. Sigurisht që është i zhgënjyer. Por ai tani po fokusohet në rehabilitimin e tij, kjo është gjëja më e rëndësishme”.

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...