Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Lista e golashënuesve në Superiore, Hasani merr komandën

Florent Hasani shënoi dy gola në ndeshjen e fundit ndaj Laçit, duke i hapur udhë suksesit të kampionëve, të cilët triumfuan 3-2 ndaj kurbinasve.

Ky ishte dygolëshi i dytë për 25-vjeçarin dardan, i cili ka arritur në kuotën e 11 golave në Superiore gjate këtij edicioni. Hasani është shënuesi më i mirë i kampionatit, teksa ka barazuar ish-shokun e skuadrës Redon Xhixhën.

Ai kaloi edhe ish-sulmuesin e Partizanit Xhuljano Skuka që para se të largohej në janar nga Superiorja kishte shënuar 10 gola.

Futbollisti i lindur në Vushtrri, tani synon që të fitojë dhe “Këpucën e Artë”. Pas tij, pa përfshirë Xhixhën dhe Skukën, ndodhet Patrick Nonato i Erzenit me 9 gola.

LEXO EDHE:

Më pas vijnë Dwamena i Egnatias, Kahrimanovic i Erzenit dhe Kallaku i Teutës me nga 7 gola. Hasani është kthyer në pikë referimi për Tiranën.

Bardheblutë mbajnë vendin e parë në kampionat me 43 pikë, ndjekur nga Partizani me dy pikë më pak. Vendi i tretë ndahet mes Vllaznisë me Egnatias (37).

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...