Tenis

Lista e milionerëve të tenisit, kryesojnë Federer dhe Serena Williams

Suksesi i Rafael Nadal në “Roland Garros” në terma financiare përkthehet me 2 milionë e 200 mijë dollarë, shumë kjo që shkon menjëherë në llogarinë e tij. Çmimi i fundit i fituar nga tenisti spanjoll e çon shumën totale të përfituar gjatë karrierës së tij në 100.251.598 dollarë. Vetëm Roger Federer dhe Novak Djkovic kanë patur më shumë të ardhura se Nadal në karrierën e tyre, zvicërani 116.222.182 dollarë dhe serbi 110.854.762 dollarë.

Në listën e më të pasurve të tenisit vijnë më pas Andy Murray (60.807.644), Pete Sampras (43.280.489), Andre Agassi (31.152.975), David Ferrer (31.038.623), Stanislas Wawrinka (30.976.225), Tomas Berdych (28.845.972) dhe Boris Becker (25.080.956).

Sa u përket femrave, ka akumuluar më shumë të ardhura gjatë karrierës Serena Williams, plot 89.722.779 dollarë. Tenistja amerikane ndiqet nga motra e saj, Venus Williams me (39.990.543), Maria Sharapova (30.828.060), Kim Clijsters (24.442.340) dhe Lindsay Davenport (22.166.338).

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top