Kombëtare

Lista/ Reja grumbullon 26 futbollistë, një debutim dhe disa mungesa

Shqipëria do të mbyllë edicionin eliminator të Euro 2020-ës me dy ndeshje në muajin nëntor, ndaj Andorrës në “Elbasan Arena” dhe ndaj Francës në “Arenën Kombëtare”, takim ku do të bëhet edhe inaugurimi zyrtar i impiantit më të ri të kuqezinjve.

Trajneri Edoardo Reja ka vendosur të grumbullojë 26 futbollistë për këto dy takime, ku spikat thirrja për herë të parë e sulmuesit të Hibernian në Skoci, Florian Kamberi, që vendosi të përfaqësojë kuqezinjtë.

Janë rikthyer gjithashtu edhe emra si Emanuele Ndoji, Elseid Hysaj, Myrto Uzuni e Taulant Xhaka, që munguan në grumbullimin e fundit për probleme të ndryshme.

Ndërkohë mungojnë për shkaqe dëmtimi emra si Mërgim Mavraj, Armando Sadiku, Amir Abrashi, Sokol Cikalleshi, e Marash Kumbulla, të gjithë këta futbollistë që mund të bënin shumë komod teknikun Reja.

Lista e plotë:
Etrit Berisha (Spal)
Alban Hoxha (Partizani)
Thomas Strakosha (Lacio)
Berat Gjimshiti (Atalanta)
Elseid Hysaj (Napoli)
Ardian Ismajli (Hajduku i Splitit)
Lorenc Trashi (Partizani)
Frederik Veseli (Empoli)
Enea Mihaj (Paok)
Kastriot Dermaku (Parma)
Hysen Memolla (Kokkolan)
Lindon Selahi (Tuente)
Taulant Xhaka (Bazel)
Keidi Bare (Malaga)
Emanuele Ndoj (Breshia)
Ledian Memushaj (Peskara)
Klauis Gjasula (Paderborn)
Kristi Qose ( Ruzembork)
Ylber Ramadani (Velje)
Ermir Lenjani (Sion)
Bekim Balaj (Sturm Grac)
Myrto Uzuni (Lokomotiva e Zagrebit)
Florian Kamberi (Hibernian)
Odise Roshi (Akhmat Grozni)
Rei Manaj (Albacete)
Taulant Seferi (Ksamaks)

Lojtarët e gatshëm:
Gentjan Selmani (Memen Spor)
Naser Alij (Honved)
Ergys Kaçe (Larissa)
Enis Çokaj (Lokomotiva e Zagrebit)
Xhakomo Vrioni (Çitadela)
Endri Çekiçi (Olimpija Ljubljana)
Ivan Balliu (Almeria)
Armando Broja (Çelsi)

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency