Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Lista/ Suedi-Shqipëri, ish-sulmuesi i Milanit fton 26 futbollistë

Jon Dahl Tomasson ka publikuar listën e lojtarëve të Suedisë për dy miqësoret kundër Portugalisë (21 mars) dhe Shqipërisë (25 mars).

Ndeshje gjatë së cilave ish-sulmuesi danez i Milanit do të debutojë në pankinën e Blagult.

47-vjeçari ka ftuar plot 26 futbollistë për takimet ndaj luzitanëve të Cristiano Ronaldos dhe kuqezinjve të Sylvinhos.

Lexo edhe:

Suedi-Shqipëri është programuar për të hënën e 25 marsit në “Friends Arena” të Stokholmit, duke nisur nga ora 19:00.

Kjo përballje, bashkë me Kili-Shqipëri (22 mars), do të transmetohen live në SuperSport/DigitAlb.

Së shpejti pritet të publikohet dhe lista e Sylvinhos për dy testet e rëndësishme në kuadër të përgatitjeve të Euro 2024.

Shqipëria është pjesë e grupit B në Europianin që do të zhvillohet në Gjermani (14 qershor-14 korrik). Bashkë me Italinë, Kroacinë dhe Spanjën.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...