Abissnet Superiore

Kastrioti-Vllaznia, nis sfida në stadiumin e Kamzës

Këtë të enjte do të mbyllet edicioni 2021-2022 i Abissnet Superiore, me të pesta ndeshjet që do të nisin në orën 17:00.

Vllaznia do të përballet me Kastrioti, me të vetmin qëllimin marrjen e tre pikëve nga kjo sfidë, duke shpresuar për një disfatë të Kukësit, që ta sigurojë Europën nga kampionati, për të mos u varur nga finalja e kupës.

Ndërsa krutanët nga ana tjetër vijnë në këtë sfidë pa një objektiv pasi prej javësh e kanë siguruar mbijetesën, ndërsa sa i përket Europës nuk ka asnjë mundësi. Aktualisht trajnerët Çela dhe Josa kanë zgjedhur formacionet me të cilët do të luajnë në stadiumin e Kamzës, në ndeshjen që do transmetohet ekskluzivisht në “Super Sport 4”.

Abissnet Superiore java e 36-të

Kastrioti-Vllaznia 0-0

Nis ndeshja Kastrioti-Vllaznia në stadiumin e Kamzës

Formacionet zyrtare:

Kastrioti: Vata, Neziri, Dida, Selmani, Rami, Karakaçi, Onanuga, Zetuna, Okebugëu, Greca, Kaina.

Trajner: Emiliano Çela

Vllaznia: Zogovic, Gurishta, Adili, Bulatovic, Hakaj, Heric, Krymi, Jonuzi, Da Silva, Aralica, Latifi.

Trajner: Mirel Josa

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Premier League 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Manchester City
2
2
0
0
6
0
+6
6
2Arsenal
2
2
0
0
6
2
+4
6
3Brentford
2
1
1
0
6
2
+4
4
4Tottenham Hotspur
2
1
1
0
6
3
+3
4
5Newcastle United
2
1
1
0
2
0
+2
4
6Leeds United
2
1
1
0
4
3
+1
4
7Chelsea
2
1
1
0
3
2
+1
4
8Brighton & Hove Albion
2
1
1
0
2
1
+1
4
9Aston Villa
2
1
0
1
2
3
-1
3
10Nottingham Forest
2
1
0
1
1
2
-1
3
11AFC Bournemouth
2
1
0
1
2
4
-2
3
12Liverpool
2
0
2
0
3
3
0
2
13Fulham
2
0
2
0
2
2
0
2
14Wolverhampton Wanderers
2
0
1
1
1
2
-1
1
15Leicester City
2
0
1
1
4
6
-2
1
16Crystal Palace
2
0
1
1
1
3
-2
1
17Southampton
2
0
1
1
3
6
-3
1
18Everton
2
0
0
2
1
3
-2
0
19West Ham United
2
0
0
2
0
3
-3
0
20Manchester United
2
0
0
2
1
6
-5
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency