Conference League

LIVE/ Zhbllokohet sfida në Shkup, Adenis Shala ndëshkon Araratin

Kronika e ndeshjes: 

Shkendija – Ararat 1-0 (Shala 21′)

21’ –  Zhbllokhet rezultati në Shkup, Adenis Shala i jep epërsinë Shkëndijës pas asistit të Dorien, festë kuqezi në stadium.

Formacionet:

 

Në orën 20:00, “National Arena Todor Proeski” në Shkup, do të nisë ndeshja Shkëndija e Tetovës – Ararat, takimi i vajtjes i raundit të parë të Conference Leeague. Trajneri i kuqezinjve, Arxan Selimi, ka preferuar këtë formacion: Në portë Zahov; në mbrojtje Murati, Bejtullai, Cake, Neziri; në mefushë Dita, Ramadani (para mbrojtjes, Doriev, Nafiu e Shala; në sulm Guri.

“Jemi maksimalisht të përgatitur për këtë ndeshje. Duam që ta lëmë pas atë periudhë të keqe. Dëshirojmë që Shkëndija të kalojë disa xhiro në Europë dhe sërish të sjellim klube të mëdha siç ishte rasti me Milanin dhe ekipe tjera të ngjashme që kanë peshë në futbollin europian” – deklaroi Egzon Bejtullai para ndeshjes.

 

 

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency