Premier League

Liverpool-Arsenal, ora 21:00, “ajka” e futbollit në SuperSport

E hënë spektakolare në Premier League, një kampionat që po dhuron emocione të mëdha në këtë fillim sezone. Në mbrëmje, në orën 21:00, luhet Liverpool – Arsenal,  maksimumi që mund të ofrojë në këto momente futbolli anglez. Një “Monday Night” që eklipson çdo event tjetër futbollistik në glob që abonentët e DigitAlbit mund ta ndjekin në SuperSport 2, FALAS për abonentët e paketës Familjare.

Kampionët në fuqi të Anglisë përballë fituesve të FA Cup. Dy nga skuadrat më në formë për momentin në Premier League (kanë marrë nga dy fitore në po kaq ndeshje) sfidojnë njëra-tjetrën në “Anfield”, aty ku “The Reds” i kanë fituar të katër sfidat e fundit në kampionat.

Por kujdes, “Topçinjtë” kanë nisur t’i shkaktojnë mjaft probleme skuadrës së Jurgen Klopp në përballjet e fundit: fituan në “Community Shield”, fiks një muaj më parë, pas goditjeve të 11-metërshave, si dhe takimin e fundit në kampionat, të zhvilluar në “Emirates” (2-1). Suksesi në Premier League i Arsenalit ishte i vetmi në 10 ndeshjet e fundit mes dy skuarave në elitën e futbollit anglez. Arsenali nuk arrin t’i mposhtë dy herë radhazi “The Reds” në kampionat që nga viti 2012.

Sa u përket formacioneve, Liverpooli duhet të bëjë pa kapitenin Jordan Henderson, i cili nuk është riaftësuar ende nga dëmtimi që pësoi në sfidën me Chelsea-n, teksa mund të debutojë titullar Thiago Alcantara, i cili e shfaqi klasin e tij në pjesën e dytë ndaj bluve të Londrës. Milner është në dyshim, ndërsa mungesa të sigurta janë dhe Matip e Oxlade-Chamberlain.

Nuk paraqitet më e mirë situata në infermieri në kampin e “topçinjve”, ku Chambers, Martinelli, Mustafi dhe Rowe janë mungesa të konfirmuara, ndërsa në dyshim mbeten Soares, Sokratis dhe Tiemey.

Arsenalit i duhet të zhvillojë ndeshjen perfekte në “Anfield”, aty ku Liverpooli është i pamposhtur në 60 ndeshjet e fundit në Premier League (49 fitore dhe 11 barazime). “Topçinjtë” kanë i fituar për herë të fundit tri ndeshjet e para të kampionatit në sezonin 2004-2004, ecuri që do të tentojë ta përsëritë tani.

Formacionet e mundshme:

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency