Premier League

Liverpool “blindon” Alexander-Arnold, i zgjat kontratën deri më 2025-ën

Trent Alexander-Arnold është një nga futbollistët që ka spikatur më së shumti te Liverpool në 4 sezonet e fundit dhe për këtë arsye është shpërblyer nga klubi me rinovimin e kontratës deri në verën e 2025-ës.

Mbrojtësi i djathtë 22-vjeçar është rritur në akademinë e “the reds” dhe debutoi me skuadrën e parë më 2016-ën, ndërsa më pas ishte Jurgen Klopp ai që i besoi dhe e shndërroi në një nga anësorët më të mirë në botë.

Me kontratën e re, Liverpool “blindon” krahun e djathtë të mbrojtjes, ndërsa vetë Alexander-Arnold përfiton një kontratë shumë më të mirë në aspektin ekonomik, çka do të përkthehet në një stimul më shumë për të në fushë.

Futbollisti 22-vjeçar humbi pjesëmarrjen në Euro 2020 për shkak të një dëmtimi, megjithatë Klopp rikuperimi po ecën mirë dhe këtë sezon pritet të rikthehet sërish si një nga pikat më të forta të Liverpoolit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency