Futboll

Liverpool e Man. City luftë me FIFA-n, nuk lënë lojtarët t’u bashkohen përfaqësueseve

Liverpool dhe Manchester City kanë nisur një luftë me FIFA-n, pasi nuk duan të lënë lojtarët e tyre kryesorë t’u përgjigjen ftesat nga përfaqësueset respektive për eliminatoret e Kupës së Botës Katar 2022, të planifikuara për në 10-ditëshin e parë të shtatorit.

“The reds” kanë dalë hapur dhe kanë deklaruar se nuk do të lënë Mohamed Salah t’i bashkohet Egjiptit, pasi vendi është në listën e kuqe të Britanisë së Madhe dhe sulmuesi duhet të bëjë karantinë kur të kthehet.

Në këtë mënyrë Salah duhet të humbë dy ndeshjet e ardhshme të kampionatit me Liverpoolin, për t’iu përgjigjur thirrjes së Egjiptit, ndërsa këta të fundit kanë deklaruar se vijojnë kontaktet e rregullta me FIFA-n.

Ashtu si Egjipti, edhe Brazili e Argjentina bëjnë pjesë në zonën e kuqe në Britaninë e Madhe, ndaj edhe futbollistët që do të grumbullohen nga këto përfaqësuese, do të duhet të bëjnë karantinën menjëherë pas rikthimit në Angli.

Pikërisht për këtë arsye, Liverpoolit e Manchester City-t pritet t’u bashkohen edhe klube të tjera angleze, në luftën kundër lejimit të futbollistëve në grumbullimet me përfaqësueset përkatëse, pasi veçanërisht ekipet e mëdha janë ato që rrezikojnë të luajnë dy apo tre ndeshje pa lojtarët kryesorë të organikës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency