FA Cup

Liverpool “hakmerret” ndaj Aston Villës, e mposht dhe e nxjerr jashtë FA Cup

Liverpool hakmerret për atë humbje të turpshme 7-2 në transfertën ndaj Aston Villës, pasi mbrëmjen e sotme ia doli të triumfojë me shifrat 1-4 në “Villa Park” dhe të kalojë në raundin e 1/16-ave të FA Cup.

Sulmi i “the reds” kishte përfunduar nën akuzë javët e fundit, pasi kishte shënuar vetëm një gol në tre ndeshje, por mbrëmjen e sotme e nisën vrullshëm dhe gjetën golin e avantazhit që në minutën e tretë me anë të Sadio Mane.

Pjesa e parë u mbyll në barazim 1-1, pasi Aston Villa barazoi me anë të Barry, por në pjesën e dytë djemtë e Klopp dominuan totalisht dhe arritën të shënojnë edhe tre herë të tjera, fillimisht me Wijnaldum e më pas me Mane e Salah.

Vlen të theksohet se një kontribut të rëndësishëm dha edhe fantazisti shqiptar i Zvicrës, Xherdan Shaqiri, i cili zbriti në fushë në minutën e 61-të dhe brenda 4 minutash dha asistet për golin e tretë dhe të katërt, që vulosën edhe fatin e takimit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency