Premier League

Liverpool humbet Mane, mungon 6 javë

Liverpooli merr lajme të këqija nga grumbullimi i fundit i skuadrave përfaqësuese. Jurgen Klopp duhet ti bëjë llogaritë pa sulmuesin e talentuar Sadio Mane për 6 javët e ardshme. Lojtari u dëmtua në sfidën e fundit të Senegalit dhe do të qëndrojë jashtë fushave të futbollit për rreth 1 muaj e gjysmë, duke humbur kështu sfida shumë të rëndësishme me “The Reds”. Mane ka pësuar një dëmtim në sup dhe për disa ditë duhet të qëndrojë në pushim absolut.

To Top