Premier League

Liverpool i pandalshëm në Angli, Arsenali merr një fitore të vuajtur

Gjashtë fitore në po kaq ndeshje në Premier League për Liverpoolin, që hodhi pas krahëve humbjen ndaj Napolit në Champions dhe u rikthye te suksesi, duke triumfuar me rezultatin 1-2 në transfertën londineze ndaj Chelseat.

Të besuarit e Jurgen Klopp e nisën me mjaft vrull ndeshjen dhe arritën të gjejnë avantazhin në minutën e 14’, kur Alexander-Arnold shfrytëzoi mjaft mirë pasimin e Salah, për të çuar topin në portën e mbrojtur nga Kepa.

Në minutën e 30’ ishte Roberto Firminho që gjeti golin e dytë për “the Reds”, duke bërë që të heshtë “Stamford Bridge” dhe duke qetësuar njëkohësisht trajnerin gjerman në pankinë.

Chelsea rihapi takimin në minutën e 71-të me një gol mjaft të bukur të mesfushorit francez N’golo Cante dhe deri në vërshëllimën finale pati disa mundësi për golin e barazimit, por nuk ia doli të prishë serinë e fitoreve të Liverpool.

U rikthye te fitorja Arsenali, që mori 3 pikë mjaft të vuajtura në anën tjetër në Londrës, pasi mposhti Aston Villën me rezultatin 3-2 në një sfidë shumë të komplikuar në “Emirates Stadium”.

Miqtë kaluan në avantazh me anë të Mcginn në minutën e 20’, ndërsa pak më vonë Maitland-Niles la Arsenalin me 10 futbollistë, pas një kartoni të kuq, duke shtuar telashet për trajnerin Unay Emery.

Megjithatë reagimi i “topçinjve” ishte për t’u admiruar, pasi shënuan 3 herë me anë të Pepe, Chambers dhe Aubameyang, duke zhvlerësuar edhe golin e Eesley për Aston Villën dhe duke festuar rikthimin te 3 pikët.

Pas 6 javëve të para, Premier League kryesohet bindshëm nga Liverpool me 18 pikë, i ndjekur nga kampionët në fuqi të Manchester Cityt me 13 pikë dhe Arsenal, Leicester e West Ham me nga 11 pikë.

M. United në krizë, “bie” edhe në transfertën përballë West Hamit

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency