Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Liverpool klub zotërinjsh”, Ancelotti: Shorti? Vetëm një ekip nuk dua

Real Madrid është kthyer në macën e zezë të Liverpoolit gjatë viteve të fundit. Pas fitimit të dy finaleve të Champions League ndaj “The Reds”, spanjollët eliminuan skuadrën e Klopp me rezultatin e përgjithshëm 6-2.

Goli i Karim Benzema vendosi takimin e luajtur në “Santiago Bernabeu”. Carlo Ancelotti vlerëson ndeshjen e djemve të tij dhe shpreh një dëshirë për finalen e madhe të Champions League.

LEXO EDHE:

Luajtëm mirë, zhvilluam ndeshjen që donim të luanim”. Nuk mungojnë fjalët e bukura për kundërshtarët anglezë. “Ata janë një klub zotërinjsh. Bënë homazhe për Amancion. Një veprim shumë i bukur nga ana e tyre”.

Më pas Milani, e kaluara plot suksese dhe emocione të paharrueshme si futbollist dhe trajner. “Nuk e di se cilën skuadër dua në çerekfinale, por jo Milanin. Kuqezinjtë i dua përballë në finale”, deklaroi trajneri italian.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...