Premier League

Liverpool “shfryn” ndaj Arsenalit, tani më pranë zonës Champions

Ndonëse ka hequr dorë nga titulli kampion, Liverpool nuk mund të bëjë të njëjtën gjë edhe me zonën Champions, ndaj reagoi në mënyrë perfekte dhe triumfoi me rezultatin e pastër 0-3 në transfertën ndaj Arsenalit.

Në sfidën e parë pas ndërprerjes në favor të kombëtareve, të besuarit e Jurgen Klopp ia dolën të marrin një fitore mjaft të rëndësishme, që i ngjit në vendin e 5-të me 49 pikë, vetëm dy më pak se Chelsea i vendit të katërt.

Liverpool e nisi vrullshëm ndeshjen dhe krijoi disa mundësi shënimi, por forma e mirë e gjermanit Leno dhe në disa momente mungesa e fatit, bëri që pjesa e parë të mbyllej në barazim pa gola.

Sfida u zhbllokua vetëm në minutën e 64-t, kur pas një pasimi të Alexander-Arnold, ishte portugezi Diogo Jota që dërgoi topin në rrjetë, ndërsa 4 minuta më vonë shënoi edhe Mohamed Salah, duke u dhënë qetësinë “the reds”.

Për të mbyllur llogaritë e ndeshjes mendoi sërish portugezi Jota, që shënoi edhe golin e tretë në minutën e 82-të, pas një asisti të bukur të Sadio Mane, ndërsa Arsenali tregoi sërish limite dhe konfirmoi se është ende larg të luajturit si e barabartë në nivele të tilla.

Me humbjen e sotme Arsenali heq dorë përfundimisht nga pretendimet për një vend në Europë, ndërsa gara për zonën Champions bëhet shumë interesante, pasi momentalisht janë plot 5 skuadra që do të garojnë për një vend.

Manchester City triumfon ndaj Leicester, titulli kampion më pranë

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency