Premier League

Liverpooli fiton derbin e Anglisë dhe mbetet në lojë për misionin Champions!

Liverpool mbajti gjallë shpresat për të shkuar në Champions League sezonin e ardhshëm pasi arriti të mposhte me rezultatin 4-2 Manchester United në derbin e Anglisë brenda në Old Trafford, sukses që e ngjiti skuadrën e Klopp në kuotën e 60 pikëve, 4 më pak se Chelsea i vendit të 4-t, por Liverpool ka luajtur edhe një ndeshje më pak. Një autogol i Philipps i cili iu dha Bruno Fernandes zhbllokoi shifrat pas 10 minutash lojë në favor të United, por pas disa përpjekjesh The Reds gjetën baraspeshën me një gol të bukur me takë të Diogo Jotas pas diçka më shumë se gjysmë ore lojë. Në pushim skuadra e Klopp shkoi në avantazh e një goli pasi Firmino arriti t’i çonte shifrat në 1-2 në sekondat e fundit të shtesës. Fraksioni i dytë nisi po me gol për miqtë që shënuan sërish me Firminon. Manchester United u përpoq të rikthehej në ndeshje me Rashford 20 minuta para fundit por Liverpooli ishte më i motivuar për të marrë maksimumin dhe vulosi fitoren me Mo Salah pak para fundit, me egjiptianin që realizoi golin e 2-4.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency