Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Liverpooli i mbyll derën Barçës: Coutinho i pashitshëm

Një tjetër portë mbyllet në fytyrë për Barcelonën. Pas komunikatës së Borusias së Dortmundit që ndali tratativat për Dembele , të cilin verdhezinjtë ende nuk po e gjejnë se ku ndodhet, Liverpuli i ka dhënë fund tratativës për Coutinhon, tjetër objektiv i madh për blaugranat pas largimit të Neymar. Me një komunikatë zyrtare të kuqtë shpjeguan se braziliani nuk do të shitet. Në faqen zyrtare të Liverpul në tëiter Fenëay Sports Gruop, kompania që ka në pronësi klubin shkruan,

” Dëshirojmë të bëjmë të qartë pozicionin mbi transferimin e mundshëm të Philippe Coutinho. Pozicioni përfundimtar i klubit është se asnjë ofertë për Coutinhon nuk do të merret në konsideratë. Lojtari do të mbetet një anëtar i Liverpool Football Club kur të mbyllet sesioni veror i merkatos”.

Një qëndrim përfundimtar ky i klubit anglez, me Barcën që nuk po arrin të realizojë goditjen e pas Neymar. Pavarësisht se ka një fond ekonomik prej 222 milionë eurosh që u arkëtuan nga Psg, klubi blaugrana nuk ja ka dalë të bindë Liverpulin për Coutinhon që ishte objektivi numër një për trajnerin Valverde. Coutinho mbetet nën urdhërat e Llopp që nuk dëshiron të privohet nga një ndër lojtarët e tij më të mirë. Mbetet pezull edhe cështja Dembele. Futbollisti nuk u paraqit të enjten në seancën stërvitore të Borusias por klubi bëri të ditur se nuk ka një ofertë të mirë nga ana e Barcelonës. Vetë lojtari ka vendosur, Dembepe dëshiron bluagranat, por për gjermanët 100 milionë eurot e ofruara nga katalanasit nuk mjaftojnë, Dortmundi kërkon 150 milionë euro. Zëvendësimi i Neymar po rezulton për Barcën më i vështirë nga sa mund të parashikohej.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Kategoria Superiore

Supersport lajmëroi një javë më parë se Partizani e ka gjetur pasuesin e Xhuljano Skukës. Të kuqtë kishin shënjestruar sulmuesin e Trepca 89′, Christian...

Futboll

Dani Alves ndodhet në qeli prej 20 janarit. Futbollist me më shumë trofe në historinë e futbollit, u dënua për përdhunimin e një vajze...