Premier League

Liverpooli i pamposhtur, i prish festën në fund Man. United në “Old Trafford”

Liverpooli mbetet i pamposhtur në Premier League, por “The Reds” prishin serinë e fitoreve radhazi në këtë fillim sezonin në “Old Trafford”, ku u ndalën në barazim 1-1 me Manchester United.

Derbi i Anglisë dhuroi spektakël dhe emocione, por dhe momente të diskutueshme të vendosura nga sistemi “VAR”.

Golit të Marcus Rashford, të shënuar në minutën e 36-të, iu përgjigj Adam Lallana pak para fundit. Në të dy rastet u kërkua ndihma e teknologjisë, por nëse për rrjetën së Liverpoolit askush nuk kishte pretendime për vendimin e VAR-it, për golin e “Djajve të Kuq” trajneri Jurgen Klopp protestoi për një kohë të gjatë te gjyqtari i katërt, duke reklamuar një ndërhyrje të parregullt ndaj Origit para se të niste kundërsulmi vrasës i vendasve.

Në fakt, Liverpooli realizoi një tjetër gol kur rezultati ishte 1-0, por në këtë rast u pa qartë se Mane e kishte kontrolluar topin me dorë para se ta dërgonte në rrjetë.

Liverpooli edhe pas këtij barazimi kryeson i vetëm, me 25 pikë, por diferenca me ndjekësit e City-t është ngushtuar në 6 pikë.

Nga ana tjetër, një pikë në “Old Trafford” ndaj kryesuesve vlen më shumë për moral për “Djajtë e Kuq”, që kanë rrëshqitur në vendin e 13-të me vetëm 10 pikë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency