Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Liverpooli kërkon të bëjë “pazar” te Newcastle, synon mesfushorin portugez

Liverpooli po merr në konsideratë nënshkrimin e mesfushorit të Newcastle United, Bruno Guimarães këtë verë.

Sipas gazetës spanjolle AS, të kuqtë janë gati të ofrojnë 100 milionë euro për brazilianin.

Guimaraes u transferua verën e shkuar nga skuadra e Olympic Lyon dhe ka kontratë me klubin anglez deri në vitin 2026.

Lexo edhe:

Futbollisti këtë sezon ka zhvilluar 36 paraqitje në “St. James’ Park” dhe ka gjetur rrugen e rrjetës në 4 raste.

Guimaraes shihet si një alternativë shumë e mirë nga ana e trajnerit Klopp. Për lojtarin ka një interes edhe nga klubet e PSG dhe Barcelona.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...