Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Liverpooli mposht thellë Nottignhamin, Luton “kafshatë” e lehtë për Aston Villan

Liverpooli ruan vendin e katërt në Premier League falë fitores së thellë 3-0 përballë Nottinghamit në kuadër të javës së 10-të.

“The Reds” e hipotekuan praktikisht suksesin që në pjesën e parë falë golave të Diogo Jotas dhe Darëin Nunez, të cilët e tundën rrjetën respektivisht në minutat 31’ dhe 35’. Në pjesën e dytë e gjeti golin edhe Salah.

Lexo edhe:

Fitore e lehtë edhe për Aston Villan, 3-1 përballë ekipit të sapongjitur në elitën e futbollit anglez, Luton. Për ekipin nga Birminghami realizuan McGinn në pjesën e parë dhe Dyaby sapo nisi e dyta. Autogoli i Lockayer në të 62-tën i i shifrat në 3-0, ndërsa në të 83-tën realizoi autogol edhe Martinez për rezultatin përfundimtar 3-1.

Sfida mes Brightonit dhe Fulhamit u mbyll pa fitues, 1-1. Për vendësit shënoi në pjesën e parë Ferguson, por në fraksionin e dytë barazoi Pahlinha.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Kategoria Superiore

Erbim Fagu do të jetë trajneri i ri i Tiranës. Pas largoi Julian Ahmatajn, presidenti Refik Halili ka marrë vendimin për t’i besuar stolin...