Premier League

Liverpooli përmbys Aston Villan, nuk heq dorë nga titulli

Liverpooli përmbys Aston Villan (1-2) dhe qëndron në garë, edhe pse me mundësi të reduktuara, për titullin e Premier League-s. Sfida në “Villa Park” të Birminghamit nisi në malore për “The Reds”, që u ndëshkuan që në minutën e tretë nga braziliani Douglas Luiz.

Reagimi i skuadrës së gjermanit Jurgen Klopp ishe i menjëhershëm, pasi në të 6-ën barazoi rezultatin Matip. Pjesa e parë u mbyll në baraspeshë, për të ardhur më pas te minuta e 65-të, moment kur Mane realizoi golin e fitores për Liverpoolin, i shërbyer nga Luis Diaz.

Me këtë fitore Liverpooli barazon City-n në kuotën e 86 pikëve, por skuadra e Guardiolës ka një ndeshje më shumë për të luajtur si dhe kryeson falë golaverazhit më të mirë.

 

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency