Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Liverpooli refuzon 125 mln Euro nga Barca për Coutinhon

125 milionë Euro nuk mjaftojnë për Philippe Coutinho. Sipas disa tabloidëve britanik, drejtuesit e Liverpool i kanë thënë jo ofertës së radhës të bërë nga ana e Barcelonës. Kjo është herë e tretë që katalanasit marrin një përgjigje negative, pas ofertave të parave në shumën e 78 dhe 98 milionë Eurove. Klubi anglez është treguar sërish kategorik edhe përballë një shume  që kap shifrën e  125 milionë Euro, duke llogaritur dhe bonuset arrin në 130 milionë Euro. Tre propozime radhazi, të cilat nuk janë marrë aspak në konsideratë. Tekniku i Liverpool, Jurgen Klopp së bashku me drejtuesit e skuadrës, duken shumë të vendosur për të mos lejuar largimin e brazilianit. Në takimin e fundjaves kundër Crystal Palac, Coutinho nuk do të luaj për shkak të problemeve fizike, por aludimet se mungesa e tij ka të bëjë me largimin nga radhët e “The Reds” i shuan tekniku Klopp, i cili në një intervistë  dha garanci se 25-vjecari nuk largohet dhe se do të vazhdojë të japë kontributin e tij tek Liverpool.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...