Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Liverpooli u beson gjermanëve, zyrtarizon drejtorin e ri sportiv

Gjermani Jorg Schmadtke është prezantuar zyrtarisht si drejtori i ri sportiv i Liverpoolit këtë të martë.

Schmadtke e ka mbajtur për katër vjet këtë rol te skuadra gjermane Wolfsburg, nga ku u largua nga posti në fillim të vitit 2023. Ish-portieri gjerman gjatë  karrierës së tij si drejtues ka punuar edhe për skuadra te tjera në Gjermani si: Koln, Hanover dhe Aachen.

Lexo edhe:

Drejtori i ri sportiv i Liverpoolit e nis punën në “Anfield” më 1 qershor, ai zëvendëson në këtë detyrë Julian Ward, i cili largohet pas më shumë se një dekade nga klubi i Liverpoolit.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...