Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

Nuancat roze te sportit

E lindur ne Huston dhe nje tifoze e zjarrte e  basketbollit, Beyonce diva e muzikes Pop nuk e ka mohuar kurre pasionine saj, basktollin. Ylli amerikan me shume mundesi do te jete nje prej aksionereve te reja ne grupin  e Houston Rockets te NBA, e cila bashke me disa  investitore te tjere do te derdhin rreth 2 miliarde dollare per blejren e ketyre ketij ekipi.  35 vjecarja  jo pak hre eshte shfaqur ne Hostoun apo te Brookluyn Nets bashke me Jay-Z dhe heren tjeter qe d ta shohim te ulur ne rresht te pare nuk do t jte me thejsht si nje sportdashese pir edhe si pronare te nje prej ekpeve me interesante te NBA.

Jane engjejt e  Vicoria Secrets dhe jo vetem, pasi sic mund te imagjinohet emrat  e tyre lakohen e fantazohen nga mijra adhurues neper bote. Te embla, joshese e super seksi, ato jane Candice Swanepoel dhe Behati Prinsloo, te cilat dhe pse rrezatojne feminilitet dhe brishtesi nuk ngurojne te zbulojne edhe anen tjeter te tyre, ate me te eger. Keshtu si dy amazona, bukuroshet bjonde zbulojne disa detaje me shume rreth jetes se tyre. Per Candise dorezat e boksit edhe pse mund te stonojne ne duart e saj jane nje arme mjaft e mire jo vetem per t’u ushtruar ne menyre qe te ruaje fizikun por edhe per te stabilizuar humorin, ndersa Behati zgjedh nje sport tjeter intensiv e me ritem te larte si squash nje variant i tenisit ne fushe te mbyllur.  Dueli mes vajzave sapo ka nisur!

Lajme të tjera

Legjionarët

Ernest Muçi njihet për golat e bukur që shënon. Sulmuesi i talentuar shqiptar, tundi rrjetën kundërshtare në takimin Piast Gliwice-Legia e Varshavës, sfidë që...

Featured

Shqipëria vazhdon të “shijojë” të tjera suksese në botën e sportit, ndërsa së fundmi flamurin “kuqezi” e ka nderuar Zelimkhan Abkarov. Abkarov fitoi një...

Champions League

Dëmtim i rëndë tek Atletico Madrid. Colchoneros u thyen 3-0 në fushën e Valencias, ndërkohë që Diego Simeone ka humbur edhe shërbimet e Thomas...

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...