Digitalb Kupa

Llapi befason Prishtinën në kryeqytet, Dukagjini prek finalen

Janë zhvilluar pasditen e sotme dy ndeshjet e para gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, teksa surprizë ka qenë suksesi i Llapit në transfertën ndaj Prishtinës me rezultatin 2-3.

Skuadra nga Podujeva bëri një ndeshje perfekte në kryeqytet dhe pas 63 minutash lojë e pa veten në avantazh të trefishtë, pas golave të shënuar nga Januzi dy herë dhe Shabani.

Prishtina reagoi vetëm në 30 minutat e fundit të ndeshjes dhe ndonëse nuk shmangu dot disfatën, arriti të shënojë dy gola me mjaft vlerë me Prapashticën dhe Pefqelin, teksa kualifikimi është shtyrë për në ndeshjen e kthimit në Podujevë.

Në gjysmëfinalen tjetër, Dukagjini triumfoi me rezultatin 1-2 në transfertën ndaj Istogut, duke hedhur një hap mjaft të rëndësishëm drejt finales së madhe. Merlaku e Basriu shënuan për Dukagjinin, ndërsa Istogu barazoi vetëm momentalisht me Mazrekajn, por vlen të theksohet se vendasit humbën edhe një 11-metërsh.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency