Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Llapi bind në transfertën e Fushë Kosovës, Dukagjini-Liria ndajnë pikët

Fushë Kosova-Llapi u përballën këtë të dielë për javën e tretë të Superligës së Kosovës.

Miqtë fituan me përmbysje me rezultatin 1-2, duke marrë kështu triumfin e dytë të sezonit.

Lexoni edhe:

Ishte Fushë Kosova ajo që zhbllokoi sfidën, me Krasniqin në minutën e 28’, duke bërë që pjesa e parë të mbyllej me avantazhin e vendasve.

Llapi reagoi në fraksionin e dytë, me Blakqori në minutën e 49’ që barazoi për miqtë, ndërsa Hyseni përmbysi rezultatin në minutën e 76’.

Pas javës së dytë, Fushë Kosova renditet në vend të fundit me zero pikë, teksa Llapi në vend të katërt me gjashtë pikë.

Ndërsa Dukagjini-Liria ndanë pikët këtë javë, në përballjen që u mbyll me porta të paprekura.

Pas këtij takimi Dukagjini renditet në vend të nëntë me një pikë, ndërsa Liria në vend të shtatë me dy pikë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...