IPKO Superliga

Llapi dominon Trepçën ’89 dhe parakalon Prishtinën, Liria matematikisht e rënë

Çfarë gare për titullin kampion në IPKO Superligën e Kosovës. Një ditë pasi zbritën në fushë dy kryesuesit, Llapi përfitoi nga barazimi 1-1 i Prishtinës në fushën e Dritës, duke triumfuar thellë 4-1 me Trepçën ’89, rezultat që e ngjit skuadrën nga Podujeva në vendin e dytë, duke lënë pas në të njëjtën kuotë pikësh, Prishtinën.

Në stadiumin “Zahir Pajaziti” të Podujevës, takimi nisi keq për vendësit, që u ndëshkuan në minutën e 17-të nga Traore, gjithsesi skuadra e drejtuar nga Batatina përmbysi shifrat në 2-1 në pjesën e parë me gola të Januzit dhe Maliqit, në minutat shtesë, kur mitrovicasit po kërkonin të shmangnin humbjen, Januzi realizoi edhe dy gola të tjerë, duke marrë topin në shtëpi.

Dy ndeshjet e radhës, me Prishtinën në transfertë dhe Feronikelin në Podujevë, do të kenë përcaktuese për llapjanët për çështjene titullit.

Fitore minimale, por shumë e rëndësishme e Flamurtarit në fushën e Gjilanit. Goli i Kelmendit në pjesën e dytë e largoi ekipin kuqezi nga zona e barazhi.

0-3 fitoi Ballkani me KEK-un, me dygolësh të Topallit dhe finalizimin e Azdovic, ndërsa Ferizaj, me fitoren 3-1 ndaj Lirisë i fundosi në vendin e parafundit prizrenasit, që tashmë as matematika nuk i mban në elitë. Goli i Besenit të Lirisë u zhvlerësua nga finalizimet e Krasniqit, Gashit dhe Jonuzit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency