Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Llapi fiton dhe kryeson, Dukagjini merr 3 pikët ndaj Fushë Kosovës

Llapi vazhdon me ecurinë pozitive dhe në javën e gjashtë të Superligës së Kosovës fitoi 2-1 ndaj Gjilanit.

Sfida u zhbllokua në minutën e 18’ me Hyseni që kaloi vendasit në avantazh. Ndërsa në minutën e 34’ Rivera realizoi golin e dytë për Llapin.

Lexo edhe:

Gjilani tentoi të reagojë dhe shënoi në minutën e 90+3’ me Qendrim, por në fund gjithçka u mbyll me rezultatin 2-1.

Pas raundit të gjashtë Llapi kryeson me 10 pikë, teksa Gjilani renditet në vend të tetë me katër pikë.

Dukagjini-Fushë Kosova u mbyll me fitoren minimale 1-0 të vendasve.

Pjesa e parë u mbyll me porta të paprekura pavarësisht tentativave nga të dyja anët për të gjetur golin.

Goli i vetëm i kësaj sfide erdhi në minutën e 76’ me Solomon që u dha avantazhin dhe fitoren vendasve.

Pas raundit të gjashtë Dukagjini renditet në vend të shtatë me gjashtë pikë, ndërsa Fushë Kosova në vend të fundit me një pikë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...