Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Llapi fiton në limite dhe ngjitet në vendin e dytë, Prishtina ia del me sukses në transfertë

Llapi mposhti me rezultatin 1-0 ndaj Fushë Kosovës në ndeshjen e vlefshme për javën e 30 të kampionatit në Kosovë. Vendasit në fakt ia dolën vetëm në limitet e kohës pasi golin e gjetën në minutën e 92 falë realizimit të Krasniqit.

Falë këtij trepikëshi, Llapi ngjitet në vendin e dytë me 58 pikë, po aq sa Drita e vendit të tretë ndërsa në krye është Ballkani me dy më pikë më shumë. Sa i takon Fushë Kosovës, kjo skuadër renditet në vendin e nëntë me 20 pikë.

Lexo edhe:

Në ndeshjen tjetër, Prishtina fitoi në transfertë me rezultatin 0-1 ndaj Malishevës. Heroi për kryeqytetasit ishte Hyseini që gjeti rrugën e rrjetës në minutën e 57. Pas kësaj fitoreje, Prishtina ngjitet në kuotën e 43 pikëve në vend të pestë, ndërsa Malisheva mban katërt me 52 pikë.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...