Connect with us

Hi, what are you looking for?

Superliga e Kosovës

Llapi godet në merkato, përforcim i madh nga Gjermania

Limani prezantohet te Llapi
Limani prezantohet te Llapi

KF Llapi ka zyrtarizuar marrëveshjen me mesfushorin sulmues, Gentrit Limani, i cili ka përvojë të madhe me klubet e tij ku luajti më herët.

Limani është pjesë e Përfaqësueses së Kosovës U-21, ndërsa më parë ka veshur fanellën e Kosovës edhe për grupmoshën U-19, derisa 22-vjeçari është bashkuar gjatë ditë së diel me pjesën tjetër të ekipit në përgatitjet finale para ndeshjes së Kupës dhe edicionit pranveror të Superligës.

Karrierën e tij e ka nisur tek kategoritë e reja të Eintracht Frankfurt, kurse statistika fantastike kishe edhe te klubet tjera ku ai luajti.

Shifrat e karrierës së Limanit

Kickers Offenbach U17 (26 ndeshje, 8 gola, 4 asistime)
VfL Bochum U19 (45 ndeshje, 9 gola, 11 asistime)
Hamburger SV II (52 ndeshje, 4 gola, 10 asistime) dhe së fundmi tek
FC Rot-Weiß Koblenz (23 ndeshje, 1 gol, 4 asistime).

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...