Vala Superliga

Llapi kampion i Dimrit, Gjilani dhe Drita ndajnë pikët në derbi

Stinori vjeshtor i Vala Superligës së Kosovës luajti këtë të diel 3 ndeshjet e fundit, që i përkasin javës së 18-të, me Llapin që shpallet kampion i dimrit me 34 pikë, 2 më shumë se Prishtina, teksa në takimin e fundit barazoi 0-0 me Trepçën ’89.

Përfundoi në barazim 0-0 derbi mes Gjilanit dhe Dritës, sfidë që u luajt në një atmosferë të zjarrtë të krijuar mes dy tifozërive.

Ndërkohë Vëllaznimi fitore në si udhëtuese 1-2 në fushën e Besës së Pejës.

Vala Superliga, java 18

Gjilani-Drita                                 0-0

Llapi-Trepca 89                            0-0

Besa Peje – Vellaznimi              1-2

Drenica – Liria                              1-0

Feronikeli – Prishtina                0-0

Vllaznia Pozheran – Flamurtari2-0

 

To Top