Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kupa e Kosovës

Llapi mposht Dritën në “Fadil Vokrri”, Kupa shkon për herë të dytë në Podujevë

Llapi fiton Kupën e Kosovës për herë të dytë në histori. Skuadra nga Podujeva mposhti 2-1 Dritën në finalen e luajtur në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës.

Meksikani Franciso Rivera kaloi skuadrën e Batatinës në avantazh në minutën e gjashtë, por “Intelektualët” barazuan pas gjysmë ore lojë me anë të Hamdi Namanit (37’).

Llapi e filloi mirë edhe fraksionin e dytë të takimit. Arbnor Ramadani realizoi golin e fitores (48’). Llapi menaxhoi avantazhin dhe në fund nisi festën e madhe.

Të dy skuadrat dardane e kanë siguruar kualifikimin në Conference League nga kampionati, ndërsa Llapi dërgon Kupën për herë të dytë në Podujevë.

Kupa e Kosovës
Finalja

Llapi-Drita 2-1
(Rivera 6′, Ramadani 48′ / Namani 37′)

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....