IPKO Superliga

Llapi ngjitet në vendin e dytë, Drita mposht edhe Ferizajn

Llapi ka bërë detyrën në stadiumin “Zahir Pajaziti” të Podujevës, pasi mposhti me rezultatin 3-1 Trepçën ’89, në sfidën e vlefshme për javën e 22-të të IPKO Superligës.

Veliu kaloi vendasit në avantazh në minutën e 7 të takimit, por skuadra nga Mitrovica riktheu baraspeshën me anë të Rusit. Më pas Llapi shënoi edhe dy herë të tjera, fillimisht me Jonuzin në minutën e 31-të dhe më pas në të 96-ën, duke vulosur suksesin.

Me këtë fitore, Llapi ngjitet në vendin e dytë, në kuotën e 47 pikëve, dy më pak se Feronikeli kryesues dhe 3 më tepër se Prishtina, të cilat do të luajnë nesër ndeshjet e tyre të javës së 22-të.

Në sfidën tjetër të ditës së sotme, Drita fitoi me rezultatin minimal 1-0 në Gjilan, përballë skuadrës së Ferizajt. Takimi u vendos nga një gol i shënuar nga Nwabueze, ndërsa kampionët në fuqi, me këtë 3-pikësh largohen përfundimisht nga zona e ftohtë dhe konsolidojnë pozitat në vendin e katërt.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency