Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Llapi nuk ruan ritmin e kryesuesve, ëndërron Malisheva

Llapi nuk ruan dot ritmin e Ballkanit dhe Dritës, ndërkohë që fiton Malisheva në Kosovë. Skuadra nga Podujeva e mbylli në barazim 1-1 takimin e komplikuar jashtë fushe kundër Dukagjinit.

Leotrim Bekteshi i dhuroi avantazhin Llapit në fundin e pjesës së parë, por miqtë nuk arritën ta ruanin avantazhin. Pasi Ardin Dallku barazoi në të dytën, gol që evitoi humbjen e ekipit nga Klina.

Lexo edhe: 

Llapi renditet në vendin e tretë me 55 pikë, katër më pak se kryesuesit e Ballkanit dhe dy poshtë Dritës. Ndërkohë që afrohet Malisheva, që siguroi tri pikë fantastike falë triumfit 1-3 me Fushë Kosovën.

Rilind Haziraj, talenti Drilon Hazrollaj (20 gola në kampionat për 20-vjeçarin) dhe Ilir Mustafa ishin autorët e golave për Malishevën, që numëron vetëm tri pikë më pak se Llapi i vendit të tretë.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...