IPKO Superliga

Llapi për formalitet me KEK-un, rivalitet në Drenica-Trepça ’89

Nuk ka të ndalur IPKO Superliga e Kosovës, që vjen këtë të diel, në orën 15:00, me dy takimet e para të javës së 26-të, Drenica-Trepça ’89 dhe KEK-u-Llapi. Sigurisht llapjanët presin që kjo javë t’u bëjë ndonjë “dhuratë”, duke i afruar më shumë me Feronikelin kryesues apo duke barazuar me pikë ose parakaluar Prishtinën, duke qenë se të dyja kryesueset luajnë jashtë me ekipe që kërkojnë me doemos fitoret për mbijetesë. KEK-u, me veç një pikë në klasifikim, konsiderohet tashmë një pengese e lehtë për çdo kundërshtar, kështu që pritet fitorja e radhës e skuadrës nga Podujeva me Batatinën trajner.

Interesin më të lartë e merr përplasja mes Drenicës dhe Trepçës ’89. Në stadiumin “Bajram Aliu” skuadra vendase synon të konsolidojë pozitat në mesin e renditjes, duke iu larguar sa më shumë zonën së barazhit. Edhe më të nevojshme janë pikët për mitrovicasit, që kanë 2 pikë më pak se rivalët e tyre dhe e ndiejnë më shumë dihatjen e Ballkanit dhe të Flamurtarit. Në rast suksesi, Trepça ’89 do të katapultohej në vendin e pestë, duke parakaluar pikërisht Drenicën.

Sot (ora 15:00)

Drenica – Trepça ’89

KEK-u – Llapi

E diel

Gjilani – Drita (20:00)

Ballkani – Flamurtari (15:00)

Ferizaj – Prishtina (15:00)

Liria – KF Feronikeli (15:00)

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency