BKT Superliga

Llapi “peshkon” në Brazil, merr mesfushorin e klubit nga Katari

Klubi i Llapit është shumë pranë firmës me mesfushorin brazilian Robson da Silva. Burime për “Supersport.al” bëjnë më dije se klubi nga Podujeva dhe 26-vjeçari kanë rënë dakord për detajet dhe tashmë mungon vetëm firma.

Sezonin e fundit braziliani ka qenë pjesë e Al-Mesaimeer Sports Club në Katar, por gjatë gjithë edicionit 2021-2022 ka luajtur në vetëm një ndeshje.

Ndërsa në Ballkan mesfushori ka luajtur për Makedonia Gorce Petrov dhe Belasica, në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Tashmë Da Silva do të nisë një eksperiencë të re, këtë herë në kampionatin kosovar.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency