Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Lloris: I njohim mirë lojtarët e Anglisë, në këto lloj sfidash çdo detaj ka rëndësi!

Duke folur në konferencën për shtyp me trajnerin Deschamps, portieri i Francës Hugo Lloris komentoi çerekfinalen kundër Anglisë.

Lloris u shpreh se i njeh mjaft mirë lojtarët e Anglisë, ndërsa shtoi se çdo detaj ndeshjen ndaj tyre ia vlen të dihet.

Mendoj se anglezët njihen në të gjithë botën, nga liga e tyre, nga klubet e tyre shumë konkurruese në Champions League. Ne i njohim ata. Shumë mirë. Ne gjithashtu i takojmë ata çdo ditë, në Angli. Ata kanë gjuajtës të shkëlqyera. Të gjitha detajet do të vlejnë. Ne e dimë rëndësinë e grupeve në këtë nivel, duhet të jemi solidë. Ky është një aspekt i ndeshjes për të cilin duhet të përgjigjemi”-tha ai.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...