Connect with us

Hi, what are you looking for?

Francë

Lloris: Nuk jam i mirë te penalltitë, unë nuk di ta shpërqendroj kundërshtarin

France's goalkeeper #01 Hugo Lloris reacts after losing in the penalty shoot-out of the Qatar 2022 World Cup football final match between Argentina and France at Lusail Stadium in Lusail, north of Doha on December 18, 2022. (Photo by Odd ANDERSEN / AFP)

Hugo Lloris njoftoi të hënën se nuk do të jetë më pjesë e kombëtares së Francës.

Ndër të tjera në intervistën e dhënë për “L’Equipe” francezi u rikthyer për të folur për serinë e penalltive, në finalen e Katar 2022 ndaj Argjentinës.

“Në përgjithësi, nuk kam qenë shumë i mirë në karrierën time. Por kjo nuk më ka penguar të kursej penallti të rëndësishme, kam fituar shumë dhe kam humbur shumë në penallti, nuk di të bëj klounin në portë, apo të destabilizoj kundërshtarin… Edhe unë jam racional, shumë i sinqertë për të bërë një gjë të tillë. Nuk di të fitoj kështu, edhe nëse nuk do doja të humbisja ashtu…”-tha Lloris.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka folur për kanalet zyrtare të kombëtares së tij pas barazimit 2-2 ndaj Shqipërisë. Ai deklaroi se në këtë...

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Momenti i së vërtetës. Shqipëria përballet me Kroacinë në ndeshjen e dytë në grup, në një sfidë ku të dyja skuadrat, të mundura në...