Futboll

Loew rinovon zyrtarisht, te Gjermania deri në Katar 2022

Joachim Loew do të vazhdojë aventurën e tij tek Gjermania edhe pas Botërorit Rusi 2018. Federata Gjermane e futbollit ka konfirmuar zyrtarisht rinovimin e kontratës së trajnerit deri në vitin 2022, pra me pak fjalë Loew do të jetë trajneri i Gjermanisë edhe në Europianin e vitit 2020 dhe Botërorin e vitit 2022 që do të zhvillohet në Katar. Joachim Loew e ka marrë drejtimin e Die Manschaft që prej vitit 2006, madje edhe më herët ishte zëvendësi i Jurgen Klinsmann në stolin e kombëtares së pancerave. Në këto 12 vite si trajneri  i parë i Gjermanisë ish tekniku i Shtugartit e ka çuar skuadrën në finalen e Euro 2008 dhe ka arritur ta shpallë kampione Bote në 2014-ën në Brazil.

To Top